Szalenie niebezpieczna sytuacja - jedzie na S6 pod prąd

Szalenie niebezpieczna sytuacja – jedzie na S6 pod prąd

Prasówki

To co uwiecznił kierowca jadący od Koszalina do Kołobrzegu w sobotnie popołudnie wręcz mrozi krew w żyłach. Jadąc drogą ekspresową S6, kamera położona w jego pojeździe zarejestrowała pojazd jadący pasami realizującymi w część Koszalina…pod prąd. Jak słyszymy, Volkswagena Polo była prowadzić kobieta.

Szalenie niebezpieczna sytuacja – jedzie na S6 pod prąd

 

Co gorsze, w samochodzie uważało się znajdować dziecko.

Aż że znaleźć dobrzy artykuł do tego rodzaju obrazów. Wielkim jest, że jazda pod ruch na odległości szybkiego stylu jest wysoce niebezpieczna. Ewentualne zderzenie przy prędkościach przekraczających 100 km/h to niemal pewna śmierć, a pamiętamy że przy zderzeniu czołowym prędkości się sumują.

Inną sprawą jest fakt wjazdu nie w współczesnym stylu co trzeba. Wjazd zarówno na drogę, jak i tzw. „eskę”, czerpiąc ze węzłów drogowych istnieje na prawdę ciężki. Jak pokazuje nas asp. Tomasz Kwaśnik z kołobrzeskiej policji, za jazdę pod ruch na możliwości ekspresowej grozi do 500 złotych mandatu i 6 punktów karnych. Jeżeli naruszenie zasad bezpieczeństwa było wyjątkowo rażące, funkcjonariusz może nałożyć nawet 100 złotych mandatu. Pamięta także możliwość zatrzymać prawo jazdy. Wtedy karę wymierzy sąd, a grzywna może zabrać do 5 000 złotych.

Jak dodaje asp. T. Kwaśnik, wszelkie nagrania tego gatunku można podawać odpowiednim jednostkom policji w ramach akcji „Stop Siły na Trasie”. Wszelkie nagrania można wysyłać emailem. W województwie zachodniopomorskim to: stopagresjidrogowej@zachodniopomorska.policja.gov.pl. Nic na punkt akcji znajdziecie tutaj: http://dlakierowcow.policja.pl/dk/stop-agresji-drogowej/87103,Stop-agresji-na-drodze.html

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments