Korupcja polityczna w Radzie Miasta Kołobrzeg?

Korupcja polityczna w Radzie Miasta Kołobrzeg?

Aktulności artykuły Kołobrzeg Polityka z Kołobrzegu

Radny Piotr Rzepka na prostym wyglądu na portalu społecznościowym napisał o swoje rezygnacji ze Stowarzyszenia Rybacka Lokalna Grupa Działania „Morze i Parsęta”. Przy okazji opisał kulisy innych działań. Nie udało nam się z nim skontaktować. Ponadto nie mamy komentarza rzecznika prasowego Anny Mieczkowskiej.

Korupcja polityczna w Radzie Miasta Kołobrzeg?

 

„Na budowie § 11, pkt. 2 statutu organizacji dziś złożyłem rezygnację z uczestnictwa w Stowarzyszenie Rybacka Lokalna Grupa Działania ,, Morze i Parseta”. W mojej opinii upolitycznienie stowarzyszenia zwłaszcza, jeśli chodzi o osoby funkcyjne oraz większość jednego obozu, jaka się zarysowuje ale po spojrzeniu na listę członków, odbiera jakiekolwiek możliwości na tak wartościowe w mojej opinii zmiany personalne w Zarządzie.

W ruchu z powyższym nie widzę możliwości dalszego członkostwa jak a tejże współpracy. Informuję, iż w struktury nie reprezentowałem Rady Miasta Kołobrzeg. Ponadto informuję, iż z początku br. nie istnieję w Zarządzie PTTK o. im. Jana Frankowskiego w Kołobrzegu (jaka stanowi członkiem SRLGDMiP), w ruchu z czym PTTK na walnych zebraniach grupy reprezentuje obecnie wybrany Zarząd.

Dziękuję za dotychczasową paroletnią zgodę z SRLGDMiP, w współczesnym droga prezentowania w niej PTTK.

Wspominając o PTTK nie mogę sobie odmówić poinformowania, iż kołobrzeski oddział PTTK właśnie został zamknięty. Koniec biura obsługi ruchu turystycznego, koniec bezpłatnych informacji turystycznych, koniec stażów, koniec kolonii i wycieczek PTTK. Oficjalne biuro BORT przy ul. Zwycięzców 5/1 zostało złapane i następnie będzie zamknięte.

W moc miastach w Polsce oddziały PTTK są dofinansowywane przez samorządy. Pełnią szczególnie ważne funkcje natomiast w własnym regionie są już tradycją. Kołobrzeski oddział stanowił samotną z najstarszych organizacji w mieście (zał. r. 1947). Niestety przez lata nie rozumieli tego nasi włodarze. PTTK z centra nie dostawał nic. 14 maja br. wziąłem wkład w spotkaniu z Prezydentem Miasta Anną Mieczkowską, na którym to udało się wynegocjować środki z budżetu miasta na wsparcie oddziałku. 6 tys. zł w 2019 r. oraz 12 tys. zł w 2020 r. Następnie Prezes Zarządu PTTK dokonał ustaleń z Z-ca Prezydenta i wprowadzono wstępnie uwagi na ilość 15 tys. zł na których 9 tys. zł to kursy i 6 tys. zł było dostać samo PTTK.

No tak się nie stało. Gdy się dowiedzieliśmy ze centrów podobnych do ostatniego obozu władzy wszystko było uzależnione z mojej swej decyzji wystąpienia z klubu radnych – po prostu zmiany barw, albo brzydko pisząc sprzedania się. Prezydent na gwałt potrzebowała większości bezwzględnej, aby uzyskać absolutorium. Większość została znaleziona kilka dni później gdzie indziej, więc ani ja, ani PTTK nie było aktualnie potrzebne. Za żadne korzyści wcale nie przejdę do rządzącej już 13 rok Kołobrzegiem partii. Na wesele członkowie PTTK to rozumieją dodatkowo nie mają mi za złe.

Platformie Obywatelskiej jak a tejże Pani Prezydent należą się gratulację! Dzięki wam i właściwie braku waszej pomocy pomimo możliwości na swoich oczach upada PTTK. Mam nadzieję, że mieszkańcy was za to rozliczą”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments